planszówkowe newsy,  wszystkie

Phalanx – plany wydawnicze na 2018 [informacja prasowa]

https://www.planszowkiwedwoje.pl/2018/06/phalanx-plany-wydawnicze-na-2018.html

Wydawnictwo PHALANX pragnie przekazać kilka informacji dotyczących planów i projektów na resztę bieżącego roku. W nadchodzących miesiącach zostaną przez nas wydane następujące polskie edycje gier: U-BOOT The Board Game, My Little Scythe, Lincoln, AuZtralia oraz ostatni dodatek do gry Scythe: Fenris Powstaje. Co więcej, już niedługo poinformujemy także o nadchodzącej niespodziance.

Chcielibyśmy także z radością poinformować, iż w sprzedaży pojawił się już nowy nakład gry Scythe oraz dwóch dostępnych rozszerzeń (Igrając z Wiatrem oraz Najeźdźcy z Dalekich Krain). A także gra Lords of Hellas, nowość od studia Awaken Realms, z jednym dodatkiem (Terrain Expansion). Premiera polskiej edycji gry przypada na dzień 25 maja 2018 roku.

U-BOOT The Board Game to nowość w świecie gier planszowych. Jest to gra symulacyjna dla 1-4 osób, która wykorzystuje aplikację mobilną. Podczas rozgrywki wcielamy się w rolę marynarzy niemieckich łodzi podwodnych z okresu II Wojny Światowej. Gra uzbierała na Kickstarterze prawie 700 tys. Funtów. I już wkrótce – jesienią 2018 roku – dzięki współpracy z polskim studiem Iron Wolf, na czele którego stoją Artur Salwarowski i Bartosz Pluta – projektanci gry, egzemplarze U-BOOT The Board Game pożeglują w świat.


My Little Scythe to z kolei gra projektu ojca i córki: Hoby’ego i Vienny Chou, wydawnictwa StoneMaier Games. Jest to rodzinna gra przygodowa z elementami rywalizacji, w której kontrolujemy dwie postacie. W tę grę zagrają dzieci nawet od 8 roku życia. Jak sama nazwa wskazuje, gra jest hybrydą mechanik znanych z Scythe i klimatów z dziecięcych bajek pokroju MyLittlePony. To niesamowite połączenie zadowoli graczy w niemal każdym przedziale wiekowym. Premierę My Little Scythe planujemy również na jesień tego roku.

AuZtralia czyli jedna z najnowszych gier Martina Wallace’a, wydawnictwa SchilMil Games. To złożona gra przygodowo- strategiczno-ekonomiczna dla 1-4 osób. Jest to semi-coop (gra pół-kooperacyjna), co znaczy, że wygrywa tylko jeden gracz, ale mogą przegrać wszyscy, jeśli pozwolimy Cthulhu i jego poplecznikom zawładnąć nad Australią. Niedawno rozpoczął się także pre-order tej edycji gry, którą można było zakupić podczas kampanii Kickstarterowej. Znajdziecie go pod tym linkiem.

Lincoln to kolejna z nowości od Martina Wallace’a, wydawnictwa PSC Games. Jest to gra strategiczna dla dwóch osób, oparta na systemie karcianym, doskonale odzwierciedlającym dylematy stojące przed przywódcami Unii i Konfederacji podczas Wojny Secesyjnej. Mechanika Lincolna pozwala na „niszczenie” własnej talii kart, w przeciwieństwie do wykorzystywanego w wielu grach systemu tworzenia talii (tzw. deck-building), co pozwala na przedstawienie dynamiki tego konfliktu zbrojnego.

Fenris Powstaje jest trzecim i ostatnim – zwieńczającym trylogię – dodatkiem do Scythe. Zostanie on wydany w listopadzie tego roku. Jest to największe z dotychczasowych rozszerzeń do Scythe, zawierające w sobie emocjonującą kampanię będącą rozwinięciem storyline’u gry oraz 11 nowych modułów rozgrywki. Poza tym, rozszerzenie to powiększy liczbę komponentów gry o ponad sto nowych elementów!

Nanty Narking to nowa edycja bestsellerowej gry Martina Wallace’a Świat Dysku Ankh-Morpork. W grze wcielimy się w osobistości epoki wiktoriańskiego Londynu, znane z historii, legend czy literatury, po to aby stoczyć walkę o Londyn. Jeśli zechcecie wesprzeć grę, w tym roku rusza kampania na Kickstarterze. Więcej informacji już wkrótce.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.