unboxingi,  wszystkie

Ranczo Party (Trefl Joker Line) – unboxing

https://planszowkiwedwoje.pl/2015/07/ranczo-party-trefl-joker-line-unboxing.html

Ranczo Party to niewielka gra z serii Trefl Joker Line, która trafiła do nas dzięki uprzejmości wydawnictwa. Małe pudełko nie zabawiło zbyt długo na półce – szybko zostało „rozbebeszone” ;). W rozszerzeniu możecie zobaczyć, co w sobie skrywało.

Liczba graczy: 2-4

Grę przekazało nam wydawnictwo Fabryka Kart Trefl-Kraków.

 

 

O co w tym chodzi?

Ranczo Party to szybka gra, w której jedna partia trwa około 10 minut, więc nie spodziewajcie się po niej zawrotnej fabuły i złożoności. Zabawa polega na układaniu zwierząt w rzędach oraz kolumnach i zdobywaniu punktów za ukończenie jednego z nich (ułożenie 7 zwierząt poziomo lub pionowo).

Pierwsze spojrzenie:

Spodziewałem się małej gry, ale rozmiar pudełka i tak mnie zaskoczył –

można je wrzucić do kieszeni luźniejszych spodni. Jest dzięki temu poręczne, fajnie że wydawca nie zdecydował się na większe opakowanie i upychanie w nim powietrza.

Zgrabne, ozdobione wybierającą się na urodziny świnką pudełko zawiera talię kart oraz znaczniki do oznaczania punktacji. Mimo niewielkiego rozmiaru Ranczo Party z zewnątrz sprawia wrażenie solidnego, porządnego produktu. Grafika na opakowaniu jest prosta, ale i zachęcająca – zdecydowanie przyciągnęłaby mój wzrok, gdybym szukał jakiejś niewielkiej gry dla dzieci.

Wrażenia:

Prostota rysunków z pudełka została zachowana także na kartach (gdzie znajdziemy też okładkową świnię), które na pierwszy rzut oka kojarzą się z Piotrusiem (karcianka dla dzieci). Na szczęście rozgrywka okazała się nieco bardziej wciągająca, nawet dla dwójki dorosłych (chociaż czy grając w planszówki możemy się nazywać „dorosłymi”? ;)).

Jak zwykle pewne obawy budzą we mnie białe ramki kart (a raczej ich białe tło), bo trzymając je w rękach szybko może się zabrudzić. Z drugiej strony dzięki niemu kolory rysunków są bardziej wyeksponowane, a same karty wyglądają miło i elegancko. Nie mamy też zastrzeżeń co do ich grubości czy jakości.

Oprócz kart Ranczo Party zawiera jeszcze proste plastikowe żetony oraz krótką instrukcję w formie ulotki. Zasady bez problemu się na niej zmieściły, za co już teraz możemy przyznać grze plusik – są proste i szybkie do opanowania.

Ranczo Party wygląda sympatycznie (to chyba najlepsze określenie) i przejrzyście. Małe pudełko nie zajmuje wiele miejsca w szafie, a i bez problemu zmieści się do wakacyjnego bagażu.

Plusy:

 • ładne, kolorowe ilustracje zwierząt
 • poręczne pudełko, które wygląda zachęcająco
 • krótka instrukcja i proste zasady

Minusy:

 • białe karty mogą być podatne na zabrudzenia


Zawartość pudełka i metryczka:

 • 49 kart
 • 40 żetonów
 • instrukcja

  Tytuł: Ranczo Party

  Autor gry: Sylvie Barc

  Ilustracje: Teresa Zalewska-Hoya (hoyateresa.pl)

  Polskie wydanie: Fabryka Kart Trefl-Kraków

  Seria: Trefl Joker Line

  Wiek graczy: 8+

  Liczba graczy: 2-4

  Czas trwania jednej rozgrywki: 10 minut

  Grę przekazało nam wydawnictwo Fabryka Kart Trefl-Kraków. Dziękujemy!

   

  http://www.trefl.krakow.pl/
  http://www.trefl.krakow.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.