planszówkowe newsy,  wszystkie

V Poznański Festiwal Gier Planszowych Granat

https://planszowkiwedwoje.pl/2015/10/v-poznanski-festiwal-gier-planszowych.html

W  dniach 17-18 października 2015 odbędzie się piąta już odsłona Poznańskiego Festiwalu Gier Planszowych Granat. Ponownie jest ona organizowana jako punkt programu Targów Hobby na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dla odwiedzających przygotowaliśmy dwa sektory: Strefę dla Rekrutów oraz Strefę dla Oficerów, czyli miejsca, w których odnajdą się zarówno najmłodsi gracze, jak i ci starsi, bardziej wymagający i doświadczeni. 

W obu strefach nie zabraknie atrakcji – podstawową jest oczywiście wypożyczalnia gier, w której do dyspozycji gości oddajemy przeszło 300 różnych tytułów, w tym nowości przywiezione tydzień wcześniej z targów Spiel w Essen. Gry rzecz jasna będą tłumaczone przez wykwalifikowanych wolontariuszy, czytanie instrukcji na własną rękę surowo wzbronione 🙂 

Oprócz samych gier czekają nas też turnieje i miniturnieje z nagrodami – w Pszczółki, Mamy szpiega!, Twoją kolej, Megawojowników i Przebiegłe wielbłądy. Przeprowadzimy też eliminacje do Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex – spodziewamy się epickich pojedynków i prawdziwego święta wojennej strategii. 

W międzyczasie, będzie można wygrać świetne nagrody za zajęcie drugiego miejsca, wszystko za sprawą przewrotnego Kto drugi ten lepszy, spróbować rozwikłać jedno z naszych wyzwań, sprawdzić swoją wiedzę w Konkursie wiedzy o grach planszowych, czy wreszcie – wziąć udział w Kampanii, dwudniowej zabawie, podczas której zbieramy punkty za wykonywanie odpowiednich zadań. Punkty z chęcią zamienią się na nagrody, a im więcej punktów, tym te nagrody będą ciekawsze 🙂

To co, czujecie się zachęceni? Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie na jej stronie oraz na profilu Fundacji na Facebook. Do zobaczenia przy planszy!

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.