planszówkowe newsy,  wszystkie

Przedsprzedaż gier Nippon i Signorie wyd. Hobbity

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/01/przedsprzedaz-gier-nippon-i-signorie.html
https://planszowkiwedwoje.pl/2016/01/przedsprzedaz-gier-nippon-i-signorie.html

W tym tygodniu ruszyła przedsprzedaż 2 hitów z Międzynarodowych Targów Gier w Essen w 2015 r.: Nippon i Signorie. Pierwszy nakład tych niezwykle dopracowanych gier został błyskawicznie wyprzedany, ale już od przyszłego tygodnia, polscy gracze będą mogli się cieszyć rozgrywkami w te gry podczas zimowych wieczorów.

Nippon jest szybką, ekonomiczną grą, wymuszającą podejmowanie trudnych decyzji, osadzoną w ważnej części japońskiej historii: w okresie Meiji naród i Cesarz mogli liczyć na wsparcie Wielkiej Czwórki – wielkich konglomeratów „Zaibatsu”, które przejęły kontrolę nad japońską gospodarką, by potem stać się istotnymi podmiotami nowej światowej, industrialnej ery. 

Signorie – akcja tej gry osadzona jest w XV-wiecznych Włoszech, w których burzliwe warunki polityczne stworzyły podwaliny pod nową formę rządów (zwaną Signoria), polegającą na przejmowaniu władzy przez przedstawicieli wpływowych rodów. Szlacheckie rodziny, działające do tej pory w cieniu, zaczęły przejmować kontrolę w miastach i decydować o przyszłości Włoch.

W oczekiwaniu na dostawę tych gier do Waszych ulubionych sklepów z grami, zachęcamy do obejrzenia filmików z serii „How to play” przed pierwszą rozgrywką.

Nippon:

 

Signorie:

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.