planszówkowe newsy,  wszystkie

1944: Wyścig do Renu znów w sprzedaży

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/02/1944-wyscig-do-renu-znow-w-sprzedazy.html Po sukcesie, jaki w 2014 roku odniosła gra 1944: Wyścig do Renu, tytuł ten wraca do sprzedaży. Co ważne, najnowsze wydanie powstało dzięki międzynarodowej współpracy wydawnictwa PHALANX z francuskim wydawnictwem ASYNCRON Games oraz z hiszpańskim wydawnictwem Asylum Games Editorial.

Pierwszy nakład został bardzo dobrze przyjęty przez polskich i zagranicznych graczy. Podczas premierowych pokazów na UK Games Expo w Birmingham w 2014 roku, zostały wyprzedane wszystkie egzemplarze. Zainteresowanie nie zmniejszyło się także po targach. Wystarczyły dwie godziny, by Wyścig do Renu został wykupiony z angielskich sklepów z planszówkami.

O sukcesie tego tytułu świadczą także nagrody. Gra 1944: Wyścig do Renu została doceniona przez użytkowników serwisu BoardGameGeek.com. Znalazła się na podium w prestiżowym konkursie Golden Geek Awards. Plebiscyt ten jest organizowany od 2006 roku. Sam portal BoardGameGeek.com istnieje od 2000 roku. To kompendium wiedzy o grach planszowych. Znaleźć tam można już ponad 75 tysięcy gier. Serwis skupia ponad milion użytkowników z całego świata i to oni zgłaszają nominacje w poszczególnych kategoriach. Gra Wyścig do Renu weszła do finałowej piętnastki w kategorii gier wojennych. Warto dodać, że to pierwsza gra polskiego wydawnictwa, która doczekała się nominacji w tej kategorii. Po dwutygodniowym głosowaniu Wyścig do Renu znalazł się na podium. Kolejną prestiżową nagrodą jest drugie miejsce w konkursie francuskiej gry roku organizowanym przez portal TricTrac

Mamy też jeszcze jedną dobrą informację dla osób, które mają już tę grę w swojej kolekcji. Przygotowaliśmy mini dodatek Red Ball Express, który wprowadza do gry nowe karty, a także nowe zasady specjalne. Dodatek będzie dostępny w sprzedaży regularnej w cenie ok. 10 PLN. W przedsprzedaży będzie natomiast dodawany bezpłatnie do zamówień. 

Autorami gry są Polacy: Jaro Andruszkiewicz oraz Waldek Gumienny. Więcej na temat historii procesu powstawania tego tytułu zamieszczono na blogu autorów. W jednej z anglojęzycznych recenzji gry padają m.in. takie prorocze słowa: „All in all, 1944: Race to the Rhine is a stupendous game, one of the best of the year.”

Grę można zakupić w przedsprzedaży w sklepie firmowym wydawnictwa PHALANX oraz w dobrych sklepach z grami planszowymi. Sugerowana cena detaliczna to 199,95 PLN.

Gra uzyskała rekomendację Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.