planszówkowe newsy,  wszystkie

Dodatki do Dominiona od GFP – start nowej kampanii!

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/03/games-factory-publishing-start-nowej.html Dzisiaj o godz. 15.00 wydawnictwo Games Factory Publishing startuje z nową kampanią na wspieram.to. Celem zbiórki będą trzy dodatki do gry Dominion – Intryga, Złoty Wiek i Przystań! Dominion jest pierwszą grą wydawnictwa, dlatego dołożymy wszelkich starań, żeby nowy projekt stał na najwyższym poziomie. 

Dominion: Intryga jest zarówno dodatkiem, jak i pełnoprawną grą podstawową od której możemy rozpocząć przygodę z serią. Każdy gracz zaczyna grę z małą talią kart, w skład której wchodzą nasze fundusze i pierwsze posiadłości. W trakcie trwania gry zdobywamy kolejne monety dzięki którym możemy usprawniać swoją talię. Każda nasza decyzja wpływa na kształt i charakter całej rozgrywki, a wymiana choćby jednej karty z puli dostępnych sprawia, że gra otwiera przed graczami kolejne strategie do zdobycia największej władzy przy stole! Intryga dodaje 25 nowych kart Królestwa i kompletny zestaw Kart Skarbów i Zwycięstwa. 

Dominion: Przystań jest drugim rozszerzeniem zarówno podstawowej wersji gry Dominion, jak i Dominion Intryga. Nie jest samodzielną wersją gry. Zawiera zupełnie nowe karty Królestwa, które wprowadzają nowe możliwości w trakcie tury. Dodatek zawiera 18 plansz graczy, 25 monet, 15 żetonów Embargo i 262 karty. Dodatek Przystań umożliwia kontrolę mórz i rzek, które można przyłączyć do królestwa. Gracz może zbudować okręty i zakontraktować odpowiednią załogę. Handel toczy się w portach, gdzie kupcy z całego świata oferują nam swoje towary. Pamiętać należy jednak o bezpiecznych wyspach z których będziemy wypływać na morza i oceany.

Dominion: Złoty Wiek to kolejny dodatek do gry karcianej Dominion. Nie jest samodzielną wersją gry. Rozszerzenie dodaje 300 kart, w tym 25 nowych rodzajów kart królestwa oraz dwa nowe rodzaje kart podstawowych. Mamy Platynę, szlachetny kruszec, który jest najbardziej wartościową Kartą Skarbu oraz Kolonię, która na końcu gry liczona jest jako 10 Punktów Zwycięstwa. W pudełku znajdziemy jeszcze monety, plansze graczy oraz planszę szlaku handlowego. Zresztą w Złotym Wieku wszystko obraca się wokół bogactwa (jest możliwość otworzenia nawet własnego banku)!

Wszystkie nowe produkty z serii Dominion będą kompatybilne z wersjami wydawanymi przez firmę Bard Centrum Gier.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie akcji na wspieram.to: https://wspieram.to/dominiondodatki

One Comment

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.