planszówkowe newsy,  wszystkie

Marzec pod znakiem Galakty

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/03/marzec-pod-znakiem-galakty.html Wydawnictwo Galakta zapowiedziało ostatnio kilka tytułów, które swoją premierę będą miały już w marcu 2016. Poza dodatkami do Talismanu, Relica i Imperium Atakuje w sklepach pojawią się także Zakazane Gwiazdy – kosmiczna strategia dla 2-4 graczy osadzona w mrocznym uniwersum Warhammera 40,000. Dobra wiadomość także dla tych, którzy polują na nieco starsze dodatki do gry Talisman, gdyż razem z najnowszym zestawem Talisman: Zwiastun na sklepowe półki trafi dodruk małego dodatku Wilkołak i dużego rozszerzenia Smoki.

W dalszej części wpisu pełna lista nowości od Galakty, zaplanowanych na marzec!

Pierwsza połowa marca:

Relic: Komnaty Terry

Sektor Antian stoi na krawędzi oddania się w objęcia herezji i Chaosu. Komnaty Terry przeniosą graczy do starożytnej kolebki ludzkości, gdzie spróbują oni przekonać główne siły Imperium do poparcia ich jako czempionów Imperium. Nie tylko los Sektora Antian, ale również życie i honor bohaterów zależy od udanych negocjacji z gorliwymi Adepta Sororitas, bezlitosną Inkwizycją, chłodnymi Adeptus Arbites, a nawet od samego Boga-Imperatora. Już wkrótce fani gry Relic odkryją, że polityczne zagrywki i dyplomacja mogą okazać się równie zabójcze, co każda inna bitwa w Osnowie, a zepsucie trawi nawet stolicę Imperium.

Talisman: Zwiastun

Razem z Komnatami Terry swoją premierę będzie miał najnowszy dodatek do Talismanu – długo wyczekiwany Zwiastun. Świat Talismanu przechodzi gwałtowną transformację. O czym mówią tajemnicze znaki na niebie? Oto, co gracze znajdą w pudełku:

 • 75 (!) kart Proroka,10 nowych kart Zaklęć,
 • 10 kart Terenu,
 • 32 karty Omenu,
 • 2 karty Alternatywnych Zakończeń,
 • 3 nowe karty Poszukiwaczy wraz z plastikowymi figurkami oraz
 • Proroka, tajemniczą postać, która wieszczy nadejście apokalipsy.

Talisman: Wilkołak

Do sklepów wraca jeden z najpopularniejszych dodatków do gry Talisman – Wilkołak. Krwawy księżyc pojawił się na niebie, potworny wilkołak wychodzi na żer – bohaterowie strzeżcie się!

Star Wars: Imperium Atakuje – Bliźniacze Cienie

Bliźniacze Cienie to pierwsze rozszerzenie do gry Star Wars: Imperium Atakuje, zawierające wiele nowych elementów zarówno do rozgrywania kampanii, jak i rozgrywek konfrontacyjnych. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku w sześciu nowych misjach, które można rozegrać jako misje poboczne dla większej kampanii lub jako osobną mini-kampanię skupiającą się na ocaleniu Hana Solo i przetrwaniu zagrożeń na niegościnnej Tatooine. Poza nową kampanią, w rozszerzeniu znajdą się dwie nowe misje konfrontacyjne, które pozwolą graczom zmierzyć się w zróżnicowanych, taktycznych potyczkach.

Razem z Bliźniaczymi Cieniami do sklepów trafią także trzy zestawy sojuszników i przeciwników z drugiej fali dodatków:

 • Zestaw sojusznika R2-D2, Oddany astromech i C-3PO, Kontakty ludzie-roboty
 • Zestaw przeciwnika Boba Fett, Niesławny łowca nagród
 • Zestaw przeciwnika Kayn Somos, Dowóca szturmowców

Druga połowa marca:

Zakazane Gwiazdy

Zakazane Gwiazdy to emocjonująca gra strategiczna, w której może wziąć udział od dwóch do czterech graczy. Podczas rozgrywki każdy z nich przejmie kontrolę nad jednym z potężnych stronnictw: Kosmicznymi Marines, Eldarami, Orkowym klanem Złych Słońc oraz Kosmicznymi Marines Chaosu. Każda frakcja dysponuje wyjątkową armią i oferuje unikatowy styl rozgrywki, ale ich zadanie pozostaje takie samo – zająć kluczowe cele. Nie będzie to jednak proste, ponieważ przeciwnicy z pewnością będą zaciekle bronić swoich pozycji. Aby zwyciężyć, gracze będą musieli stworzyć potężne armie i poprowadzić je do niekończącej się walki, w której zmiażdżą wrogów i zdominują cały sektor.

Eldritch Horror: Tajemnicze Ruiny

Cały świat usiany jest starożytnymi ruinami, kamiennymi monumentami wzniesionymi przez cywilizacje z przeszłości. Ruinami, które skrywają mroczne sekrety, których odkrycie jest niezbędne, by ocalić świat od przerażającego losu. WTajemniczych Ruinach poszukiwacze muszą dotrzeć do tych niezwykłych miejsc i rozwiązać ich zagadkę, zanim skończy się czas i Ziemia zostanie pochłonięta. Przedwieczny, którego wprowadza dodatek, nie jest monstrum z innego wymiaru ani stworem z głębin. W Tajemniczych Ruinach gracze zmierzą się z Syzygium – zabójczym układem planet. Innymi słowy: ich przeciwnikiem będzie sam wszechświat.

Trzecia fala rozszerzeń do Star Wars: Imperium Atakuje

Już niedługo do sklepów trafią nowe zestawy sojuszników i przeciwników do Imperium Atakuje! Dzięki tym rozszerzeniom uzupełnicie swoje zestawy o jedne z najbardziej rozpoznawalnych i podstawowych jednostek, które dzięki dołączonym misjom zapewnią kolejne godziny taktycznej rozgrywki. W trzecim tygodniu marca do sklepów trafią:

 • zestaw przeciwnika Szturmowcy
 • zestaw sojusznika Wojownicy Wookieech
 • zestaw przeciwnika Najemnicy

Talisman: Smoki

Poza zapowiedzianym dodrukiem dodatku Wilkołak, w marcu gracze będą mogli także ponownie zaopatrzyć się w duże rozszerzenie Talisman: Smoki, zawierające nową niebezpieczną Krainę Wewnętrzną, o której podbój będą zmagać się bohaterowie. Ponad 300 nowych kart i żetonów przedstawia Smoczych Władców i ich zastępy smoków. W pudełku znajduje się również sześciu nowych Poszukiwaczy, których reprezentują szczegółowo wykonane plastikowe figurki.Galakta zapewnia, że to jeszcze nie wszystkie nowości zaplanowane na marzec. Z przekazanych informacji możemy wnioskować, że już wkrótce zostanie ogłoszona data premiery polskiego wydania rozszerzeń najnowszej fali statków do X-winga. Uspokajamy jednak: Galakta obiecywała już, że daty premiery polskich rozszerzeń do tej gry będą, o ile to możliwe, pokrywały się z premierą amerykańską.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.