planszówkowe newsy,  wszystkie

Nowości i dodruki Galakty

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/06/nowosci-i-dodruki-galakty.html

Swoją premierę miały niedawno trzy nowe tytuły od Galakty: Warhammer Quest: Przygodowa gra karciana, Runebound III edycja i Dracula III edycja. Te trzy fenomenalne tytuły powinny być już dostępne we wszystkich dobrych sklepach z grami planszowymi w Polsce. Nie wiecie jeszcze, który z nich najbardziej przypadnie wam do gustu? Poniżej krótkie przedstawienie każdego z nich.

Wydawnictwo Galakta przekazało nam także informację, że przygotowywane są dodruki gier, na które gracze czekają z niecierpliwością już od dłuższego czasu (m. in. pojawi się Rogaty Szczur)!

Nowości:

Warhammer Quest: Przygodowa gra karciana to kolejna gra osadzona w nieśmiertelnym uniwersum Warhammera, w której gracze muszą współpracować, aby odkryć tajemnicę miasteczka Schompf i udaremnić nikczemne machinacje goblinów, szczuroludzi i orków.

Jest to zupełnie nowe podejście do gier karcianych w wydaniu Fantasy Flight Games – Warhammer Quest: przygodowa gra karciana nie jest ani grą kolekcjonerską, ani grą LCG. Tutaj wszystko zawiera się w podstawowym pudełku z grą. Gracze nie budują swoich talii, lecz na początku gry otrzymują kartę bohatera i 4 umiejętności, które wzmacniają z każdą kolejną przygodą. Długa kampania oferuje wiele godzin rozrywki, a dodatkowy scenariusz „losowy” sprawia, że gra po zakończeniu kampanii nie będzie powtarzalna i zapewni za każdym razem inne doświadczenia.

Jeśli znacie poprzednią edycję Runebunda i wiążecie z nią przyjemne wspomnienia, III edycja nie powinna was zawieść. Galakta zaprasza do coraz bogatszego i coraz lepiej znanego graczom uniwersum Terrinoth, gdzie do 4 bohaterów ścigać się będzie o sławę, walcząc z potworami, poszukując starożytnych artefaktów i przeżywając niesamowite przygody. W porównaniu do poprzedniej edycji, autorzy gry zdecydowali się znacznie usprawnić system walki i testów umiejętności, tak aby gracze mieli większy wpływ na przebieg wydarzeń i mogli lepiej dostosować wyposażenie swoich postaci.

O Draculi nie trzeba wiele pisać – kultowa gra powraca w nowej, jeszcze piękniejszej i jeszcze bardziej klimatycznej odsłonie. Zachwalana mechanika, teraz doszlifowana do perfekcji, wpływa na dużą przyjemność z gry i niski próg wejścia. Dzięki nowemu podejściu do instrukcji, podzielonej na wersję dla początkujących i księgę uszczegóławiającą wszystkie zasady, Galakta zapewnia, że teraz jeszcze łatwiej jest rozpocząć rozgrywkę i szybko wciągnąć się w intrygę utkaną przez hrabiego Draculę. Koniec z wertowaniem długiego podręcznika – szybkie przeczytanie zasad wystarczy do rozpoczęcia gry, w której jeden gracz, jako Dracula, musi uciekać przed kilkoma łowcami, tropiącymi go po całej Europie.

Dodruki:

Za kilka miesięcy do sklepów trafią:

  • Talisman: Las 
  • Chaos w Starym Świecie: Rogaty Szczur 
  • Eldritch Horror: Zaginiona Wiedza 
  • Władca Pierścieni: Khazad Dum 
  • Władca Pierścieni: Spadkobiercy Numenoru

Galakta przewiduje przybliżoną datę premiery dodruków w drugiej połowie roku.
Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.