planszówkowe newsy,  wszystkie

Armored Core RTS na Kickstarterze!

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/07/armored-core-rts-na-kickstarterze.html

Armored Core – znana seria konsolowych gier o wielkich mechach doczekała się swojej oficjalnej planszowej wersji w postaci strategii czasu rzeczywistego! Bez kości, bez tur i bez czekania! Na Kickstarterze, już od 79 dolarów.

W Armored Core RTS gracze przeniosą się do pełnego trójwymiarowych drapaczy chmur miasta, w którym zasiądą za sterami mechów. By zachować na planszy dynamikę i emocje znane z gier elektronicznych zdecydowano się na zabawę w czasie rzeczywistym, która pozwoli na chowanie się za budynkami, wskakiwanie na dachy wieżowców i szybką aktywację systemów uzbrojenia.

Największą innowacją tytułu są LED-owe wskaźniki wmontowane w podstawki figurek robotów. Pozwalają one na stałą kontrolę pola widzenia ograniczanego przez plastikowe figurki przedstawiające drapacze chmur.

O grze

Armored Core to planszówka dla 2-4 graczy (dodatek umożliwia zabawę nawet w 6 osób), w której jedna misja trwa około 20 minut. Zaprojektowana by odzwierciedlać dynamikę pierwowzoru gra jest również prosta do nauczenia i rozłożenia.

Pomiędzy 20-minutowymi zadaniami składającymi się na kampanię gracze mogą ulepszyć swoje mechy dzięki zdobytemu sprzętowi i ekwipunkowi. Tak jak w wersjach konsolowych roboty można dostosować do swojego indywidualnego stylu gry!

Bad Crow Games w tym roku uzyskało licencję  na wykorzystanie nazwy serii Armored Core, jednak sama gra powstaje już od 2014 roku. Misja wydawnictwa jest prosta – tworzyć planszówki do grania, a nie do kurzenia się na półkach.


Na Kickstarterze – oprócz podstawowej wersji gry – można zaopatrzyć się również w dodatek A.I. Unleashed, który pozwala na rywalizację przeciwko kampanii (w pojedynkę lub w drużynie). Oddzielenie tego trybu od gry podstawowej pozwoliło obniżyć jej koszty i zaoferować ją wszystkim fanom wielkich mechów już od 79 dolarów.

Projekt jest już dostępny na Kickstarterze!

Zajrzyjcie też na oficjalną stronę gry oraz jej fanpage!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.