planszówkowe newsy,  wszystkie

Galakta przygotowuje nową edycję Posiadłości Szaleństwa

Badacze stają na progu opuszczonej posiadłości. Słyszeli o dziwnych wydarzeniach, które miały miejsce w okolicy i postanowili to sprawdzić. Przed wejściem czują jednak dziwny niepokój. Atmosfera gęstnieje, cisza
staje się nie do wytrzymania. Pełni złych przeczuć wchodzą do środka –
drzwi zatrzaskują się, pozostawiając ich samych w ciemności, gdzie
nieustannie coś ich obserwuje. 

http://galakta.pl/odwiedzisz-posiadlosc-szalenstwa/

Druga edycja gry Posiadłość Szaleństwa ukaże się po polsku nakładem Galakty. Gracze znów będą mieli okazję zwiedzić starą Posiadłość, rozwiązać niezwykłe zagadki i zmierzyć się z potworami, jednak tym razem w zupełnie nowym wydaniu, znacznie usprawnionym i zmienionym w porównaniu do poprzedniej edycji.

Nowi bohaterowie, przedmioty, czary i wyzwania zapewnią graczom godziny (jeśli nie dni i tygodnie) ciekawej i wciągającej rozgrywki. Seria scenariuszy poprowadzi badaczy po tajemniczej posiadłości i przyległych do niej terenach. Gracze spotkają na swojej drodze nie tylko krwiożercze bestie, ale także intrygujące postaci, z którymi będą mogli porozmawiać.

Do gry potrzebna będzie specjalna aplikacja, dostępna na wszystkie popularne systemy, która umożliwi graczom lepsze przeżycie przygody. Ponieważ w tej edycji to aplikacja czuwa nad rozmieszczeniem żetonów, układem mapy i zachowaniem potworów, gracze mogą skupić się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadki. Oznacza to, że gra jest w stu procentach kooperacyjna (lub do momentu, w którym jednego z badaczy dosięgnie macka szaleństwa – wtedy warunki zwycięstwa mogą się zmienić).

Więcej informacji o grze można znaleźć w najnowszym artykule na stronie Galakty.


2 komentarze

 • Czyściec Morrisona

  Wciąż walczę ze sobą czy kupić tą pozycję czy nie… Przeszło 300 zł to nie mały wydatek:/.
  No i pojawia się pytanie – czy dźwignę zasady czy nie podołamy. Albo czy jeżeli ja opanuję reguły czy grając z kimś nowym będę w stanie nauczyć go zasad na bieżąco.
  Bardzo biję się z myślami póki co, po prostu straszliwie:)…
  Pozdrawiam
  morrison

  • Planszówki we dwoje

   Wszyscy znajomi sobie chwalą. Sami w drugą edycję jeszcze nie graliśmy, pierwsza średnio nam podeszła (ale nie do końca przepadamy za tego typu przygodówkami).

   W grach przygodowych na ogół wprowadzanie nowych nie jest proste, ale zawsze możesz rzucić okiem na instrukcję i zobaczyć, czy podołasz -> http://galakta.pl/download/Posiad%C5%82osc_Szalenstwa_2_edycja_instrukcja.pdf

   Plus jest taki, że nawet jeśli gra nie podejdzie, to bez większych problemów powinna się sprzedać za sensowne pieniądze 🙂
   – W.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.