planszówkowe newsy,  wszystkie

Imhotep: Budowniczy Egiptu – piramidy od Galakty

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/08/imhotep-budowniczy-egiptu-piramidy-od.html

Poczuj się jak Egipski architekt w nowej grze Imhotep: Budowniczy Egiptu od Galakty.

Tak, to już oficjalna informacja – Galakta wyda w Polsce nominowaną do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres grę Imhotep: Budowniczy Egiptu. Jej autorem jest nie kto inny jak sam Phil Walker-Harding, twórca takich gier jak Kakao, czy Sushi Go Party! 

W Imhotepie gracze będą prześcigali się w budowie antycznych monumentów: piramid, obelisków, świątyń i grobowców. Aby zdobywać punkty, należy transportować bloki skalne łodziami do placów budowy. Gracze w każdej turze mogą wykonać jedną z czterech akcji: dobrać kolejne kamienie, położyć kamień na statku, wysłać statek do placu budowy lub zagrać kartę targowiska.

Każdy kamień dołożony do któregoś z monumentów to potencjalne punkty dla graczy. Jednak każdy budynek ma inne zasady ich przyznawania. Kamień położony na Piramidzie zapewnia punkty od razu, podczas gdy Grobowiec liczbę punktów zależną od liczby połączonych bloków w jednym kolorze. Każdy gracz musi wybrać swoją drogę do zwycięstwa, ale trzeba także myśleć globalnie – skrupulatnie przygotowane kamienie przez jeden ruch innego gracza mogą trafić na zupełnie inną budowę, niż chciał gracz.

Polski Imhotep jest obecnie w produkcji, a premiery spodziewamy się jeszcze w tym roku. Więcej informacji na stronie Galakty.


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.