planszówkowe newsy,  wszystkie

Przedsprzedaż nowej edycji Magnatów!

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/08/przedsprzedaz-nowej-edycji-magnatow.html Ruszyła przedsprzedaż dodruku gry, która podbiła serca Polaków! To Boże Igrzysko: Magnaci, planszówka, która jako jedna z pierwszych w Polsce została wydana dzięki społecznemu wsparciu. Poprzez kampanię przeprowadzoną w 2014 roku na portalu crowdfundingowym, jeszcze przed wyprodukowaniem, grę zakupiło blisko pół tysiąca osób. Natomiast GamesFanatic, czyli największy portal poświęcony grom planszowym przyznał jej ocenę 9/10! 

Zebrana kwota ponad dwukrotnie przewyższyła niezbędną do wydania gry sumę pieniędzy, dzięki czemu wzbogacono ją o dodatkowe, drewniane elementy. Pierwszy nakład został wykupiony w ciągu roku od premiery, ale zainteresowanie grą nie osłabło, dlatego uruchomiliśmy dodruk. W połowie sierpnia do sklepów ponownie trafi Boże Igrzysko: Magnaci. Zdecydowaliśmy się jednak wrócić do pomysłu na grę jeszcze sprzed kampanii, czyli do specjalnie zaprojektowanych żetonów dworków.

Gra Boże Igrzysko: Magnaci trafi do sklepów w połowie sierpnia. Do egzemplarzy zakupionych w trakcie przedsprzedaży dołączamy dwie specjalne karty promocyjne: Nadanie tytułu książęcego oraz O santa Piva di Polonia.


Podsumowanie różnic między obecną (edycja 2016 r.) a poprzednią (edycja wspieram.to – 2014 r.) wersją gry.

W nowej (edycja 2016) wersji gry gracze znajdą następujące ulepszenia:

  • zastąpiono drewniane pionki dworków kartonowymi żetonami dworków z ilustracjami Andrzeja Gosika. Połączona grafika planszy i żetonów dworków jeszcze lepiej przenosi graczy w świat I Rzeczpospolitej. Pozostałe drewniane komponenty gry pozostały bez zmian (5 pionków magnatów, 5 pionków sejmu niemego, 1 pionek czarnych chmur, 3 pionki rozbiorów, 1 pionek klasztor, 1 pionek pałac, 1 pionek twierdza);
  • dodano konspekt lekcji historii z wykorzystaniem gry. Dzięki temu pudełko Magnatów staje się gotowym narzędziem w rękach pedagoga, do natychmiastowego wykorzystania w celu przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć; 
  • dodano dodatkową kartę pomocy gracza, w związku z postulatami graczy; 
  • dokonano korekt w instrukcji gry, wynikających z dotychczasowych uwag graczy. 

Dzięki w/w zmianom gracze otrzymują jeszcze bardziej atrakcyjny wizualnie i merytorycznie produkt. Więcej informacji na temat gry oraz film z zasadami można znaleźć na stronie: www.bozeigrzysko.pl.


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.