planszówkowe newsy,  wszystkie

Planszowy Doom już w przyszłym roku!

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/11/planszowy-doom-juz-w-przyszym-roku.html

Doom: Gra planszowa oparta na grze wideo o tym samym tytule pojawi się nakładem wydawnictwa Galakta na wiosnę 2017.

Gra planszowa Doom przeznaczona jest dla 2–5 graczy. Jeden gracz wciela się w dowódcę demonów, które opanowały laboratoria UAC, a pozostali w członków drużyny specjalnej – marines. Dołączona do gry Księga misji zawiera 12 misji – każda z nich posiada inny cel, inne rozstawienie kafelków mapy oraz elementów na niej.

Demony dzielą się na rodzaje o różnej sile i wytrzymałości. Specjalne portale rozmieszczone na mapie definiują liczbę i rodzaj demonów, jakie gracz może przyzwać. Gracz dowodzący demonami ma do dyspozycji karty wydarzeń (zależne od rozgrywanej misji), które pomagają mu w osiągnieciu celu, a dodatkowo zawierają obronę i umiejętności specjalne. Atak i umiejętności specjalne są przypisane do demonów i mogą być użyte w każdym momencie, niektóre jednak wymagają do aktywacji mocy argentu. Celem demonów zawsze będzie wyeliminowanie marines.

Każdą misję marine zaczyna się z 10-cio kartową talią akcji, zbroją, trzema akcjami pistoletu oraz trzema kartami przypisanymi do różnych broni. W trakcie rozgrywki karty te zostaną dobrane wielokrotnie i użyte jako akcje, pozwalające przerąbać się przez demoniczną inwazję. Każda karta w talii daje możliwość zagrania akcji głównej, akcji dodatkowej lub reakcji. Akcje główne potrafią zadać znaczące obrażenia, podczas gdy akcje dodatkowe mogą zostać połączone, by otrzymać wyjątkowy atak, ruch lub inną akcję

Kiedy marine zostaje zabity przez demona, gra się dla niego nie kończy – postacie odradzają się natychmiast. Jednak za każde zabicie marine najeźdźca otrzymuje żeton zabójstwa, przybliżający go do wygranej. Marines zwyciężają, wypełniając cel opisany w scenariuszu misji, np. zebranie przedmiotów, eskorta, likwidacja wrogów.

Polska wersja gry DOOM pojawi się w sklepach na wiosnę 2017.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.