planszówkowe newsy,  wszystkie

Premiera Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/11/premiera-monopoly-junior-wrocawskie.html Już 3 grudnia w Alei Bielany odbędzie się premiera gry planszowej Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale. W grze dzieci wcielają się w rolę fotografów i, spacerując po Wrocławiu, robią zdjęcia krasnalom, by potem wstawić je w ramki. To pierwsza na świecie miejska edycja Monopoly, która jest przeznaczona dla dzieci. Gra jest już w sprzedaży. 

Na planszy Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale spotkasz m. in. Bąbelka Chlapusia, zrobisz zdjęcie Wykształciuchowi i zatrzymasz się obok Ósemki Wioślarskiej. Idea gry jest prosta – poruszamy się po Wrocławiu, wcielając się w fotografów i robimy zdjęcia krasnalom, by później wstawić je w ramki. Jeśli jako pierwsi zrobiliśmy zdjęcie krasnalowi, kolejny gracz, który stanie na tym polu, płaci nam za to odpowiednią sumę (czynsz). W grze znalazły się także specjalne pionki, którymi są aparaty fotograficzne. – Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale to nasza perełka. Jako pierwsi na świecie stworzyliśmy grę przeznaczoną dla dzieci od czwartego roku życia. Krasnale we Wrocławiu są tak bardzo rozpoznawalne, że nie mogliśmy ich pominąć. Trudno powiedzieć, czy taki fenomen kiedykolwiek jeszcze się powtórzy – opowiada Karina Nelka, z firmy Winning Moves, wydawcy gry. Podczas premiery gry, 3 grudnia o godz. 11:00 w Alei Bielany, zostanie zaprezentowana wielkoformatowa plansza o wielkości 16 mkw. Będą również atrakcje dla najmłodszych. Dzieci wezmą udział w konkursach z nagrodami. Do Wrocławia przyjedzie też Pan Monopoly, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Oprócz rozpoznawalnych krasnali, takich jak Serdeczniś, czy Profesor, na planszy Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale jest również odnośnik do kart szansy, które nazywają się „Chochlikowe Czary Mary”. – Nazwa kart „Chochlikowe Czary Mary” odwołuje się do jednej z teorii powstania wrocławskich krasnali. Prawdopodobnie Chochlik Odrzański przybył do Wrocławia na niewielkiej tratwie, na której wybudował sobie niewielki szałas. Złośliwy chochlik męczył mieszkańców, robiąc im psikusy. Ci postanowili wezwać posiłki w postaci krasnali, które wzrostem dorównywały Chochlikowi – dodaje Bartłomiej Sikorski z firmy Winning Moves.

Gra Monopoly edycja Junior Wrocławskie Krasnale jest już w sprzedaży – w dniu premiery będzie można ją nabyć przy specjalnych stoiskach sklepu Empik. W tym dniu na fanów gry czekają niespodzianki. Niedawno odbyła się również premiera wrocławskiej edycji Monopoly. Stolica Dolnego Śląska jest jedynym miastem na świecie, które ma aż dwie wersje kultowej gry.

Wydarzenie: Premiera gry Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale

Data: 3 grudnia (sobota), godz. 11:00

Miejsce: Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.