planszówkowe newsy

Horyzont Historii i Star Wars na Cytadeli!

https://planszowkiwedwoje.pl/2017/05/horyzont-historii-i-star-wars-na.html

Horyzont Historii został Partnerem Strategicznym Festiwalu Fantastyki Cytadela. W ten sposób wirtualną, trójwymiarową aplikację umożliwiającą podróże w czasie wypróbować będzie można podczas jednej z najfantastyczniejszych imprez w Polsce. Z tej okazji ruszyła też nowa strona internetowa www.horyzonthistorii.pl.

Dzień Gwiezdnych Wojen obchodzony jest przez fanów tego popularnego filmu na całym świecie 4. maja. Jednak to nie jedyna okazja, aby przenieść się do „odległej galaktyki” i spotkać z bohaterami kosmicznej sagi. Jeśli wciąż brak Wam jasnej lub ciemnej strony mocy, mieczy laserowych i podróży w nadprzestrzeni już niedługo będzie okazja, aby spotkać się z nimi na Festiwalu Cytadela, który odbędzie się w Modlinie w dniach 26-28 maja 2017 roku.

Horyzont Historii

Aplikacja Horyzont Historii to prawdziwy wehikuł czasu, który dzięki zastosowaniu najnowszych technologii wirtualnej rzeczywistości przenosi użytkowników do Warszawy w XI, XIV i XVI wiek oraz do 1944 roku. Aplikacja doskonale wpasowuje się więc w konwencję Cytadeli, która skierowana jest nie tylko do miłośników fantastyki, ale też rodzin z dziećmi chcących ciekawie i atrakcyjnie spędzić ostatni weekend maja.

Jako Partner Strategiczny, Horyzont Historii będzie dostępny w Modlinie w specjalnej strefie, gdzie na kilku stanowiskach będzie można wypróbować aplikację, na co dzień dostępną w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

– Dzięki Partnerstwu Strategicznemu Festiwalu Fantastyki Cytadela, z Horyzontu Historii skorzystają kolejne tysiące Warszawiaków, ale też odwiedzający imprezy z innych miast – już w ten weekend jesteśmy na Pyrkonie w Poznaniu, odwiedzimy też Czersk – mówi Sebastian Wierzbicki Członek Zarządu Pałacu Kultury i Nauki sp. o. o. – Naszą aplikację przygotowaliśmy tak, aby była nie tylko doskonałą rozrywką, ale też nowoczesną, fascynującą i rzetelną lekcją historii dla każdego. Cieszymy się, że dzięki nawiązanej współpracy jeszcze więcej osób będzie miało okazję dosłownie dotknąć przeszłości Stolicy Polski.

Festiwal Fantastyki Cytadela odbędzie się w dniach 26-28 maja na terenie Warszawa Modlin Smart City w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy. Strefa Horyzontu Historii znajdzie się wśród innych atrakcji usytuowanych na dziedzińcu tej zabytkowej fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy. Oprócz wycieczki w przeszłość Stolicy Polski, na gości czekać będą także bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno-naukowy, komiksowy i warsztatowy.

Wirtualna rzeczywistość Horyzontu Historii będzie sąsiadować ze stworzonymi na Cytadeli światami mangi i anime, sesjami RPG i LARPów, Escape Roomami oraz strefą gier planszowych, karcianych, bitewnych i elektronicznych. Młodzi artyści zaprezentują tu swoje prace związane z fantastyką, a projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Odbędzie się też ogólnopolski konkurs Cosplay.

Horyzont Historii doskonale uzupełni futurologiczne atrakcje imprezy oraz wpasuje w wykreowane światy Zony Postapo, Slavii – świata słowiańskich bóstw, mitów i legend oraz magicznej kantyny, tuż pod Drzewem Życia.

Na co dzień, z wirtualnej, trójwymiarowej aplikacji Horyzont Historii korzystać można przez cały tydzień na stanowiskach w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Star Wars

Angielskie „May, the 4th” nawiązuje do słynnego „May the force be with you”, czyli „Niech moc będzie z tobą” – najsłynniejszego cytatu z Gwiezdnych Wojen. Festiwal Fantastyki Cytadela to duża impreza rodzinna, zaplanowana tak, aby żaden gość się tu nie nudził, a ponieważ rzesza fanów Star Wars jest nieprzebrana, a saga Georga Lucasa stanowi nieustannie inspirację dla autorów nowych filmów, książek, komiksów, a także twórców strojów, gadżetów i zabawek, „gwiezdnowojennych” atrakcji nie zabraknie na Cytadeli.

Na imprezie spotkać będzie można licznych przedstawicieli Eagle Base Rebel Legion i 501st Legion – Polish Garrison, którzy będą uczyć jak uformować pancerz Stormtroopera domowymi metodami oraz zaprezentują imponujące zbiory strojów występujących na ekranie.

Obecność na imprezie potwierdziły dziesiątki cosplayerów (osób przebierających się w stroje bohaterów filmów, gier, książek, komiksów), dzięki czemu na Cytadeli będzie wiele okazji, by skrzyżować miecze świetlne z Darthem Vaderem, stanąć do pojedynku na blastery z Hanem Solo, spotkać Mandalorian i odwiedzić kantynę Mos Eisley.

Fani literatury będą mieli okazję porozmawiać z tłumaczką aż 69 publikacji ze świata Star Wars Anną Hikiert-Berezą, której tłumaczenie „Rozdroży czasu” było najszybszym polskim tłumaczeniem książki z uniwersum Gwiezdnych wojen – premierę amerykańską i polską dzieli niespełna miesiąc.

Więcej informacji (część z nich uzupełniana na bieżąco w miarę potwierdzania kolejnych atrakcji i zbliżania się terminu imprezy) znaleźć można na www.festiwalcytadela.pl.

 • FESTIWAL FANTASTYKI CYTADELA
 • 26-28 MAJA 2017 (piątek-niedziela)
 • Garnizon Modlin – zespół obiektów historycznych Twierdzy Modlin
 • ul. Generała Józefa Bema 200C 
 • 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.