planszówkowe newsy,  wszystkie

Blood and Dust na Kickstarterze!

https://planszowkiwedwoje.pl/2017/06/blood-and-dust-na-kickstarterze.html
https://planszowkiwedwoje.pl/2017/06/blood-and-dust-na-kickstarterze.html

“Blood and Dust” to gra strategiczno-przygodowa, pozwalająca graczom uczestniczyć w zmaganiach średniowiecznych armii. Gra wiernie oddaje realia starć tamtego okresu, szarże ciężkiej kawalerii przełamującej szeregi wroga, zabójcze salwy łuczników czy też brutalne walki piechoty. Gracze muszą wybierać odpowiednią taktykę, atakując od flanki lub z tyłu i formować odpowiednie szyki. Wykorzystywać wady i zalety otaczającego terenu oraz używać specjalnych zdolności dowódców i jednostek. Angielską wersję gry można wesprzeć na Kickstarterze.

W grze występują trzy tryby rozgrywki przeznaczone dla 2 do 4 graczy: pojedyncze scenariusze przygotowane przez autorów, kreator własnych scenariuszy oraz kampania.

W kampanii „Blood and Dust” gracze wcielają się w dowódców oddziałów najemnych, którzy sprzedają swoje usługi w świecie pełnym niebezpieczeństw, intryg i brutalnych bitew. Nasi bohaterowie zaczynając od dowodzenia małą grupą oddziałów, wraz z postępującą kampanią będą przyłączać do swojej armii kolejne jednostki. Będą rozwijać umiejętności, poszukiwać nowych rekrutów, a ich żołnierze będą zdobywać doświadczenie w niezliczonych potyczkach. W zamian za pełen trzos wykonywać będą zlecenia, pomagając możnym tego świata lub szukając chwały i złota na własną rękę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.