konkursy,  wszystkie

Komiksy paragrafowe: dokonaj wyboru – rozwiązanie konkursu

https://www.planszowkiwedwoje.pl/2018/03/komiksy-paragrafowe-dokonaj-wyboru_20.html

Zadanie konkursowe stanowiło pewne wyzwanie, ale spośród sporej liczy nieprawidłowych odpowiedzi wyłowiliśmy kilka osób, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania. Ścieżka Kasi okazała się trudniejsza od mojej, co trochę mnie zaskoczyło. W obu przypadkach wyboru dokonywaliśmy na podstawie pytania dodatkowego. W dalszej części wpisu zamieszczamy prawidłowe odpowiedzi, no i prezentujemy zwycięzców!

Ścieżka Kasi:

1. Ulubiona liczba:

38 czy 42?

2. Ulubiona tematyka:

przyrodnicza czy historyczna?

3. Ulubiona gra PC z lat młodości:

Counter Strike czy Quake III Arena?

4. Ulubiona karcianka kolekcjonerska:

Magic: The Gathering czy Yu-Gi-Oh?

5. Idealny miesiąc na ślub:

wrzesień czy maj?

Sprawa była prostsza, niż może się wydawać. Liczba 42 pochodzi z Autostopem przez Galaktykę, książki którą Kasia chwaliła chociażby przy okazji recenzji gry Ciężarówką przez Galaktykę. W kilku recenzjach podkreślała też, że lubi tematykę przyrodniczą (np. w tekście o Photosynthesis). Trzecie pytanie było nieco podchwytliwe, ale odpowiedź można było znaleźć we wpisie o Adrenalinie. Ostatnie zagadnienia to odrobina prywaty: w zakładce O nas piszemy, że poznaliśmy się grając w M:TG, a na fanpage’u we wrześniu 2015 roku pojawiły się nasze ślubne fotki, którym towarzyszyła przerwa od blogowania.

Zestaw komiksów trafia do Jarka S. (jaros…@gmail.com), który przekonał Kasię odpowiedzią na pytanie dodatkowe.

Najbardziej zgadzam się z wyborem liczby 42. Wybór ten jest tak
oczywistym jak fakt, że zawsze trzeba mieć przy sobie ręcznik, albo to,
że aby nauczyć się lewitować wystarczy się potknąć i zapomnieć upaść. 42
jest odpowiedzią na wszystko, ale jest też przypomnieniem, że należy
umieć zadać pytanie.

Ścieżka Wiktora:

1. Ulubione stworzenia fantasy:

krasnoludy czy elfy?

2. Ulubione uniwersum science fiction:

Star Trek czy Star Wars?

3. Ulubiona seria książek z dzieciństwa:

Forgotten Realms czy Harry Potter?

4. Bardziej lubiana tematyka:

Daleki Wschód czy Dziki Zachód?

5. Liczba rozegranych partii w Neuroshimę Hex:

kilka czy kilkaset?

Zacząłem bezkompromisowo! O krasnoludach nie wspominałem chyba na blogu, ale odpowiednie śledztwo na forum powinno doprowadzić do rozwiązania zagadki.  Nad Star Wars i Forgotten Realms rozpływałem się przy okazji tekstów o grach z obu uniwersów, dodatkowo przy recenzji Cluedo chyba wspomniałem, że Harry Potter to nie moja bajka. Odpowiedź na czwarte pytanie także znajduje się w tekstach na blogu – przy każdej grze o dalekowschodnich klimatach wspominam, że za nimi nie przepadam. No i ostatnia zagadka: mimo że Neuroshima Hex nie doczekała się recenzji, to swoją przygodę z tytułem opisałem pokrótce w zakładce O nas.

Drugi zestaw komiksów wyląduje u Jana M. (jm….@wp.pl), który wiedział jak połechtać gust osoby z sentymentem do Forgotten Realms, reklamując jednocześnie Harry’ego Pottera.

Niestety bardzo mi trudno się w jakimś wyborze z Tobą nie zgadzać, ale jakbym miał wybrać to Forgotten Realms. Mimo, iż to jedna z moich pierwszych serii książkowych, którą śledziłem i czytałem na tony (bo to bardzoooo obszerna seria), i tego, że uwielbiam Drizzta (i drowy, z których wziął się mój pierwszy nick internetowy) to jednak Harry Potter ma w sobie prawdziwą magię. Jedna z niewielu książek, które czytałem w ciągu jednego dnia (czasem nawet 12h bez przerwy), aby od razu dowiedzieć co się stało w książce. Dodatkowo to chyba jedyna seria, którą czytałem więcej niż raz i co ciekawe nawet teraz czytam od nowa 1 część tylko tym razem po angielsku. Uwielbiam filmy z tej serii (planuję maraton Harrego Pottera w najbliższym czasie), a także lubię wszelkie spin offy tego uniwersum (krótkie opowieści Rowling, jak i Fantastyczne Zwierzęta, i jak je zdobyć).
To jest świat pełen magii, który rozsiewa czar na innych. Mimo już dość zaawansowanego wieku (27 lat! :D) to dalej mnie intryguję i z wielką chęcią uciekam do niego myślami, i żałuję, że sam nie czaruję, aż tak dobrze 😉 


Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzców prosimy o przesłanie adresów do wysyłki nagród! Za jakiś czas na blogu pojawi się kolejna okazja do zgarnięcia jednego zestawu komiksów!

Sponsorem nagrody w konkursie jest wydawnictwo FoxGames. Dziękujemy!

http://www.foxgames.pl/

One Comment

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.