planszówkowe newsy,  wszystkie

Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy na wspieram.to [informacja prasowa]

https://www.planszowkiwedwoje.pl/2018/03/penny-dreadfun-duchy-demony-dickensy-na.html

12 marca, na platformie wspieram.to, rusza kampania crowdfundingowa gry planszowej PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy, dzięki której gracze będą mogli się przenieść do wiktoriańskiego Londynu pełnego magii, upiorów, historycznych i literackich postaci oraz absurdalnego, montypythonowskiego humoru.

W PENNY DREADFUN gracze mogą się wcielić w jedną z dziewięciu znanych postaci, takich jak Alicja z Krainy Czarów, Oscar Wilde czy Maria Skłodowska-Curie, żeby wyruszyć na poszukiwania królowej Wiktorii. Każdego z bohaterów charakteryzują inne umiejętności oraz przypisane im statystyki, dzięki którym gracze mogą przyjąć różne możliwości taktyczne.

Celem gry jest znalezienie królowej Wiktorii, uratowanie jej z Piekła i zapewnienie bezpiecznego powrotu do pałacu Buckingham. W tym celu gracze muszą zdobyć karty pełne magicznych artefaktów i potężnych towarzyszy, gotowych wspomóc ich na każdym etapie podróży, która zabierze ich na ulice Londynu, w Podziemia oraz w końcu i do Piekła. Podczas swojej przygody gracze rozwijają postacie, odblokowując nowe umiejętności oraz walczą ze sobą lub wspierają się wzajemnie. W całej rozgrywce na uczestników czeka mnóstwo wyzwań w postaci przeszkód, przeciwników (którymi mogą być postacie lub potwory z klasycznej literatury lub popkultury) oraz questów. Dlatego, tylko najlepiej rozwinięta postać – albo najsprytniejszy gracz – może wygrać grę.

PENNY DREADFUN przeznaczone jest dla 2-6 graczy. Typowa rozgrywka trwa 2-3 godziny, ale jej czas zależy w dużej mierze od samych graczy – oraz interakcji między nimi. Tura opiera się na rzucie kostką, poruszaniu się w wybranym kierunku po mapie i wchodzeniu w interakcję z polami gry oraz innymi graczami. W wyniku losowania kart zdarzeń lub potyczek z innymi postaciami gracze rozwijają jedną z czterech statystyk – Uprzejmość, Moralność, Okultyzm lub Bogactwo – co sprawia, że ich postać staje się potężniejsza oraz odblokowuje nowe umiejętności. Rozwój postaci jest bardzo ważny w PENNY DREADFUN, podobnie jak i poczucie swobody – mimo że podstawę ruchu stanowi rzut kostką, gracze mogą zatrzymywać się wcześniej na polach, z którymi chcą wejść w interakcję (z powodu questu albo by wejść w interakcję z innymi graczem). Dzięki licznym magicznym artefaktom i towarzyszom – oraz samym umiejętnościom postaci, które różnią się zależnie od tego, kim gramy – można w PENNY DREAFUN grać po swojemu, dostosowując strategie do swojego stylu gry. Należy tu też podkreślić, że prostota zasad, połączona z mnóstwem możliwych interakcji oraz gigantyczną ilością kart sprawiają, że w PENNY DREADFUN mogą grać zarówno osoby nowe w świecie gier planszowych, jak i starzy wyjadacze.

Jeśli chodzi o stronę wizualną i narracyjną, istotnym elementem gry są piękne karty z ręcznie malowanym ilustracjami, pełne zabawnych, montypythonowskich opisów, które tworzą narrację gry. Dzięki wyjątkowej oprawie graficznej oraz brytyjskiemu poczuciu humoru, PENNY DREADFUN oferuje niezastąpione doświadczenia oraz rozgrywkę pełną emocji i zabawy.

Na zawartość pudełka z grą PENNY DREADFUN przypada: dziewięć drewnianych znaczników postaci, 288 znaczników statystyk, mapa o niestandardowych wymiarach (około 312×645 mm.) oraz około 300 zachwycających, ręcznie ilustrowanych kart! Warte uwagi w zaprezentowanym zestawie jest 18 dwustronnych kart towarzyszy – po spełnieniu warunków wymaganych przez danego towarzysza, należy odwrócić kartę na drugą stronę, gdzie znajduje się kolejna ręcznie malowana ilustracja – oraz niekiedy drastyczne zmiany w statystykach!

Jeżeli lubicie gry, które oferują dynamiczną rozgrywkę oraz dużą swobodę i możliwości, osadzone w wiktoriańskich klimatach, z brytyjskim poczuciem humoru i w ciekawej oprawie graficznej – zapraszamy 12 marca na wspieram.to!

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.