planszówkowe newsy,  wszystkie

5. edycja Festiwalu Gier Planszowych w salonach sieci Empik [informacja prasowa]

https://www.planszowkiwedwoje.pl/2018/09/5-edycja-festiwalu-gier-planszowych-w.html

Gdy nie ma prądu, pada deszcz lub oczy są już zmęczone kolejnym serialem, w długie, jesienne wieczory pojawia się ona – zaskakująca i angażująca planszówka. Bohaterka Festiwalu Gier Planszowych, który już na przełomie września i października rozegra się w dziesięciu polskich miastach w salonach sieci Empik. Wydarzenie połączy przy jednym stole osoby z różnych pokoleń, a przy okazji da masę radości oraz poczucie dobrze spędzonego czasu. W tym roku podczas już 5. edycji pojawi się również szansa dla wyjątkowo kreatywnych graczy: konkurs na rodzinną grę planszową.

Jedna plansza, nieograniczone możliwości

Dlaczego sięgamy po nowe tytuły gier lub wracamy do tych, które są już mocno ograne? O wpływie gier planszowych na rozwój nie trzeba chyba już nikogo przekonywać. Planszówki uczą dyscypliny, przestrzegania zasad a nawet empatii. Pomagają też kształtować umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia. Wystarczy szybki rzut oka na półkę z grami w sklepach, by przekonać się, że ich bogactwo tematyczne jest olbrzymie. Każda dziedzina życia, wiedzy, sztuki i rozrywki została zaadaptowana na grę. Wśród nich znajdują się pozycje dla dzieci, ekonomiczne, wojenne oraz kooperacyjne. – Kiedy zapytałem znajomego z branży, co jego zdaniem powinna mieć idealna planszówka, odpowiedział, że gra składa się z trzech bardzo ważnych elementów. Są to: mechanika, ilustracje i temat – opowiada Michał Herman, redaktor prowadzący w wydawnictwie Fox Games.

Nowości, klasyki i edycje kolekcjonerskie

29 i 30 września oraz 6 i 7 października – podczas Festiwalu Gier Planszowych – w salonach Empiku w Warszawie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Dąbrowie Górniczej oraz Katowicach będzie można zapoznać się z premierami tego sezonu, przetestować bestsellery i niszowe tytuły. Próbne partie będzie można rozegrać z osobami, które nie tylko świetnie znają reguły, ale też potrafią je wyjaśnić i zaprezentować w praktyce. Dodatkowo z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia Empiku powstała limitowana edycja popularnej gry Dobble Kultura. Karcianka zawiera 55 kart ze specjalnie opracowanymi obrazkami kojarzącymi się z kulturą, nawiązującymi m.in. do książek, filmów czy muzyki. A już w listopadzie swoją premierę będzie miała limitowana edycja gry Monopoly.

Konkurs – zaprojektuj grę rodzinną!

W warszawskiej Arkadii, w sobotę 29 września o godz. 16.00 odbyło się spotkanie z ekspertami w dziedzinie planszówek: Adamem Kwapińskim, Filipem Miłuńskim oraz Michałem Hermanem. A tydzień później, 6 października o godz. 14.00, będzie można porozmawiać z właścicielem wydawnictwa Portal Games, Ignacym Trzewiczkiem. Panowie opowiedzą o swojej pasji, zdradzą jak tworzy się gry od podstaw i odpowiedzą na wszystkie pytania, by zainspirować słuchaczy do stworzenia własnej planszówki.

Na tegorocznym festiwalu swój debiut będzie miał konkurs na rodzinną grę planszową. – Gra rodzinna powinna być uniwersalna, czyli tak skonstruowana, żeby mogły w nią zagrać dzieci, które posiadają już umiejętności czytania i liczenia; żeby mogli w nią zagrać dorośli, a także żeby wszyscy mogli zagrać razem – mówi projektant gier, Filip Miłuński. Prototypy gier, będzie można nadsyłać do 14 grudnia. Ogłoszenie wyników konkursu zapowiadane jest na 20 lutego 2019 roku. Główną nagrodą będzie wydanie zwycięskiej gry, promocja tytułu w Empiku oraz gaża autorska. Organizatorem konkursu jest Grupa Wydawnicza Foksal, której partneruje Empik. Regulamin konkursu na projekt rodzinnej gry będzie dostępny od 28.09 na stronie: https://www.empik.com/regulaminy-empiku

Jesiennej edycji Festiwalu Gier Planszowych towarzyszy też wiele dodatkowych atrakcji, w których do zdobycia będą liczne nagrody. Do wspólnej zabawy zapraszają Empik oraz wydawcy gier planszowych: Rebel, Fox Games, Trefl, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, Egmont, Winning Moves, Granna, TM Toys, Mattel, Tactic, Portal Games, Hipokampus, MDR Dystrybucja, Epee. 

Terminy i lokalizacje

29-30 września, godz. 12:00-18:00

 • empik Arkadia, Warszawa, ul. Jana Pawła II 82
 • empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
 • empik Kaskada, Szczecin, ul. Niepodległości 36
 • empik Galeria Dominikańska, Wrocław, pl. Dominikański 3
 • empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34
 • empik, Plaza, Lublin, ul. Lipowa 13
 • empik Stary Browar, Poznań, ul. Półwiejska 42
 • empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141
 • empik Pogoria, Dąbrowa Górnicza, ul. Sobieskiego 6

6-7 października, godz. 12:00-18:00

 • empik Arkadia, Warszawa, ul. Jana Pawła II 82
 • empik Port Łódź, Łódź, ul. Pabianicka 245
 • empik Kaskada, Szczecin, ul. Niepodległości 36
 • empik Pasaż Grunwaldzki, Wrocław, pl. Grunwaldzki 22
 • empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
 • empik, Plaza, Lublin, ul. Lipowa 13
 • empik Stary Browar, Poznań, ul. Półwiejska 42 (6.10 wydarzenie Monopoly Poznań)
 • empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141
 • empik Galeria Katowicka, Katowice, ul. 3 Maja

Informacje o konkursie

Regulamin na projekt gry rodzinnej dostępny od 28.09:

https://www.empik.com/regulaminy-empiku

 • Termin nadsyłania prototypów gier: 28 września – 14 grudnia
 • Ogłoszenie wyników konkursu: 20 lutego 2019
 • Jury konkursu: Michał Herman (Fox Games), Maciej Wrzosek (Empik), Filip Miłuński (Lucky Duck Games)
 • Nagroda: wydanie gry, promocja w empiku oraz gaża autorska

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.