newsy

Pyrkon nadchodzi! 14-16 czerwca!

Pyrkon 2024 nadchodzi! Największy konwent w Polsce, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie odbędzie się już za niecałe dwa miesiące!

Jak na razie jedyną kwestią związaną z Pyrkonami której żałuję jest to, że pierwszy raz wybraliśmy się na imprezę tak późno (2019 r.), a jak na złość w następnym roku wybuchła pandemia… Przed nami czwarta edycja, relacje z poprzednich znajdziecie na blogu, a jeśli śledzicie nasz fanpage, to na pewno widzieliście też wpisy i fotki bezpośrednio z imprezy (np. cosplayerów z zeszłego roku).

Uwaga! W tej chwili znalezienie sensownego cenowo noclegu na terenie Poznania graniczy z cudem. Możecie przenocować na kempingu w namiocie (Pyrcamp.pl), albo poszukać noclegu w miejscowościach pod Poznaniem z połączeniem kolejowym. Bezpośrednio obok MTP, gdzie odbywa się Pyrkon 2024, znajduje się dworzec główny w Poznaniu oraz Dworzec Zachodni (jak dla mnie to praktycznie ten sam dworzec, nie pytajcie czym się różnią 😉 ). Dla przykładu z Gniezna do Poznania jedzie się ok. 50 minut pociągiem Regio. Jeśli nie chcecie wydawać majątku, to polecam rozważenie takiej opcji! Oczywiście można też nie spać w ogóle i całą noc grać np. w planszówki, bo teren imprezy jest czynny cały czas podczas jej trwania.

Wypisanie wszystkich atrakcji, które można zobaczyć i odwiedzić na imprezie zajęło by mi zbyt dużo czasu, więc zachęcam do rzucenia okiem na stronę konwentu Pyrkon.pl. Będą tam m.in. strefy:

  • gier planszowych, bitewnych i karcianych,
  • RPG, komiksowa,
  • wiosek fantastycznych,
  • gamingowa,
  • filmowo-serialowa,
  • dziecięca,
  • LEGO,
  • literacka,
  • mangi i anieme,
  • cosplay…

Niżej znajdziecie kilka grafik ukradzionych z fanpage’a Pyrkon 2024 z najciekawszymi wg mnie tematami, a jeszcze niżej informację prasową dot. Pyrkonu.

Pyrkon to jeden z największych festiwali fantastyki w Europie, na którym każdy miłośnik gier, filmów, komiksów czy literatury znajdzie swój raj. Organizowany przez Klub Fantastyki Druga Era, Pyrkon gromadzi fanów ze wszystkich sfer życia, by świętować ich wspólną pasję.

Pyrkon 2024 odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 14-16 czerwca. Festiwal oferuje bogaty program z masą różnorodnych atrakcji, w tym pasjonujące wykłady, sesje gier, wystawy i fantastyczne wioski. Jednym z najważniejszych punktów Pyrkonu jest możliwość spotkania cenionych twórców fantastyki z całego świata.

Pyrkon to nie tylko rozrywka – to także raj dla kolekcjonerów. Wśród licznych wystawców uczestnicy mogą przeglądać ogromny wybór towarów, w tym przedmiotów ze znanych i mniej znanych uniwersów. Od unikalnych rękodzielniczych tworów po poszukiwane kolekcjonerskie perełki, Festiwal Pyrkon ma coś dla każdego.

Jednak prawdziwa istota festiwalu tkwi w Fantastycznym Miejscu Spotkań, gdzie uczestnicy doświadczą magicznej atmosfery, którą można poczuć tylko tutaj. Przez trzy dni w roku Pyrkon staje się azylem dla ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy mogą swobodnie wyrazić swoją miłość do fantastyki.

Czy jesteś oddanym fanem, czy ciekawym nowicjuszem, Pyrkon obiecuje niezapomniane przeżycia. Dołącz do nas na Pyrkonie 2024 i pozwól swojej wyobraźni wzbić się na nieznane wysokości!

Pyrkon.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.