unboxingi,  wszystkie

Strife: Legacy of the Eternals – unboxing

Strife to gra, której wydanie stało się możliwe dzięki Kickstarterowi. W Polsce w wersji europejskiej (bez dodatkowych kart z Kickstartera) wydało ją wydawnictwo Cube – Factory of Ideas.

O co w tym chodzi?

Strife jest dwuosobową grą, w której gracze posiadający identyczny zestaw kart czempionów walczą o pojawiające się na stole lokacje. Każdy z bohaterów ma dwie zdolności – jedna działa w momencie walki, druga, gdy postać jest na tzw. stosie dziedzictwa (taki discard pile). Zwycięstwa dają graczom punkty zapisane na lokacjach, a wygrywa ten, kto ma ich więcej pod koniec gry.

Pudełko uparcie odbijało światło

Pierwsze spojrzenie

Pudełko jest małe. Tak małe, że nawet je zmierzyłem, ma 14,5 na 15,5 centymetra 😉 Zdobi je grafika, która znajduje się też na jednej z kart. Kasi nie spodobało się, że kartonik jest lakierowany i połyskliwy, wolałaby matowe wieko. Według mnie to mało znaczący szczegół, ważne, że ilustracja wygląda dobrze. Nie podobała mi się natomiast wypraska, która jest bardzo wąska, przez co może ocierać karty, nie mówiąc już o pomieszczeniu kart w koszulkach – to raczej niewykonalne.

Lokacje
Czempioni

Wrażenia

Głównym elementem gry są karty w dużym formacie. 20 z nich (po 10 identycznych na gracza) przedstawia czempionów, kolejne 10 to lokacje (każda jest inna). Nie będę ukrywał, że to grafiki zwróciły naszą uwagę na Strife’a i znacznie wypłynęły na decyzję o zakupie gry. Oboje stwierdziliśmy, że na ilustracjach/zdjęciach z większej odległości prezentowały się lepiej niż w rzeczywistości – po otworzeniu pudełka przewartościowaliśmy je z „oszałamiających” na „bardzo ładne”. Muszę tutaj wspomnieć o zarzucie Kasi co do wyglądu Paladyna – według niej jest brzydki, pokłóciliśmy się też o to, czy jest to facet, czy kobieta. Według mnie to wojowniczka, Kasia uparcie twierdzi, że nieudana ilustracja przedstawiająca mężczyznę.

Nieszczęsny/a paladyn/paladynka

Oprócz kart czempionów i lokacji Strife zawiera jeszcze 4 kartoniki do zaznaczania punktacji oraz jeden ze skrótem tury. Zestaw domykają kostka 10-ścienna i krótka instrukcja.

Lokacje i czempioni

O ile gra wykonana jest ładnie – karty dużego formatu robią wrażenie, nawet jeśli styl grafik komuś by nie pasował – to oboje mieliśmy wrażenie, że w pudełku czegoś brakuje. Za 65 złotych dostajemy 35 kart, kostkę i ulotkę z instrukcją. Niby nie mało, ale jednak pozostaje niedosyt i nadzieja, że mechanika spodoba się na tyle, że zakup będzie tego warty.

Różnokolorowe rewersy pozwalają łatwo odróżnić typy kart

Plusy:

  • duże karty z ładnymi ilustracjami
  • poręczne pudełko

Minusy:

  • trochę za wąska wypraska
  • zawartość pudełka pozostawia lekki niedosyt

Zawartość pudełka:

  • 35 kart
  • kostka 10-ścienna
  • instrukcja


One Comment

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.