konkursy,  wszystkie

Twardziele z La Cosa Nostry – rozwiązanie konkursu

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/10/twardziele-z-la-cosa-nostry-rozwiazanie.html KONIEC LA COSA NOSTRY!, MAFIA POWSTRZYMANA!, KIM JEST TAJEMNICZY BOHATER? Nagłówki z pierwszych stron gazet nie pozostawiały wątpliwości. Ktoś zajął się La Cosa Nostrą. Nikt jednak nie wiedział kto powstrzymał młodych, szalonych i spragnionych krwi gangsterów. To robota starych bossów – twierdzili niektórzy. To był bohater, który spadł z nieba! Tak było, widziałem – zapewniali inni. Z nieba? Jakiego nieba? On wyszedł z kanałów, kawał kanalii, niewybredna morda… Żaden z niego heros – przekonywali sceptycy. Podejrzenia mnożyły się, a przecież sprawa była oczywista…

Spośród wielu świetnych i pomysłowych zgłoszeń musieliśmy wybrać jedno. Nie było łatwo, a Wasze wizje zaskakiwały, bawiły i skłaniały do refleksji – były to nie tylko zwykłe opisy, ale i wierszyki, obrazki, grafiki. Wśród odpowiedzi przewijały się postacie ze wszelkich możliwych gier: związane z literaturą, historyczne, typowo planszówkowe i abstrakcyjne. 

Czytając Wasze zgłoszenia braliśmy pod uwagę nawiązania do stojącego przed bohaterami zadania, pomysłowość i to, czy dana postać mogłaby zagrozić bezwzględnym gangsterom. Przekonać nas musiał więc sam wybór, jak i i jego uzasadnienie. Nie zwracaliśmy uwagi na to, z jakiej gry pochodzi postać – skupialiśmy się głównie na opisach. Po dwóch długich debatach podjęliśmy tę trudną decyzję i uznaliśmy, że w zakresie zwalczania mafii najbardziej zaufalibyśmy…

ŚMIERCI z gry Świat Dysku: Ankh-Morpork. Wybrał go Łukasz Harwaziński! Przekonały nas argumenty o obowiązkowości i sumienności tego bohatera oraz rozważania na temat innych postaci, które – w przeciwieństwie do ŚMIERCI – nie poradziłyby sobie z tym zadaniem. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Swoimi odpowiedziami zgotowaliście nam twardy orzech do zgryzienia!

Dostaliśmy sporo zgłoszeń, więc nie byłem w stanie odpowiadać na nie i potwierdzać otrzymania wiadomości. Wszystkie otrzymane e-maile zakwalifikowały się do konkursu (część z Was dosyłała fotki w osobnych wiadomościach, niektórzy przesyłali zgłoszenia w załącznikach), wszystkie załączniki odczytaliśmy :).

Sponsorem nagrody w konkursie jest wydawnictwo Baldar! Dziękujemy!

http://wydawnictwo.baldar.pl/

One Comment

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.