wszystkie

Port Gdańsk – gra planszowa [inf. prasowa]

https://www.planszowkiwedwoje.pl/2018/12/port-gdansk-gra-planszowa-informacja.html

18 grudnia miała miejsce premiera nowej gry Violi Kijowskiej i Marcina Ropki, która dedykowana jest Portowi Gdańsk.

„Port Gdańsk” – bo o niej mowa – to familijna gra, w której gracze wcielają się firmę obsługującą Port. Zadaniem graczy jest przeładunek sześciu grup towarów, by jak najszybciej zostały dostarczone do określonych magazynów w porcie, zgodnie z pojawiającymi się zleceniami. Z pomocą swoich pracowników, gracze obsługują także statki pasażerskie i umacniają wpływy w Porcie, za co otrzymują cenne punkty zwycięstwa. W grze odnajdziemy znane mechaniki takie jak: dice rolling, pick-up and deliver i area control, które razem sprawiają, że gra może zadowolić także bardziej wymagających graczy. 

W pudełku znajdziemy sporo drewnianych elementów (kostek towarów, pionków i okrągłych znaczników graczy) i żetonów, a także spersonalizowane kości i karty. Do gry dołączono zestaw kart promocyjnych „Czy wiesz, że…” i prospekt, które przybliżają sposób działania Portu i jego strategiczne znaczenie dla gospodarki. Wydawcą gry jest GrupaMV. Za stronę graficzną odpowiedzialny był Przemysław Fornal i Roman Kucharski. Oficjalny profil na BoardGameGeek: Port Gdańsk.

Gra dostępna jest już w sprzedaży i można ją znaleźć w dobrych sklepach z planszówkami.

Wczujmy się w klimat i wyruszmy z autorami gry w podróż przez najbardziej znane nabrzeża Portu Gdańsk, bo jak czytamy w instrukcji: „W Porcie Gdańsk jeszcze nigdy nie było tak ruchliwie, jak dziś! Dziesiątki statków zawijają właśnie do nabrzeży, a długie ramiona żurawi portowych puszczone zostały w ruch wysoko nad ziemią. W największym polskim porcie zaczyna się kolejny pracowity dzień. Dokerzy uwijają się w pocie czoła, by jak najszybciej przeładować oczekujące na statkach towary.”

W Porcie Gdańsk jeszcze nigdy nie było tak ruchliwie, jak dziś! Dziesiątki statków zawijają właśnie do nabrzeży, a długie ramiona żurawi portowych puszczone zostały w ruch wysoko nad ziemią. W największym polskim porcie zaczyna się kolejny pracowity dzień. Dokerzy uwijają się w pocie czoła, by jak najszybciej przeładować oczekujące na statkach towary.

W grze planszowej „Port Gdańsk” wcielasz się w firmę obsługującą Port. Twoim zadaniem będzie rozładunek i załadunek towarów, by jak najszybciej znalazły się w określonych magazynach lub środkach transportu. Nie zapomnij jednak o zatrudnianiu pracowników i obsłudze czekających statków pasażerskich. Dzięki nim zdobędziesz przewagę nad depczącą po piętach konkurencją i zwiększysz swoją szansę na wygraną. Spiesz się, pierwsze statki właśnie dobijają do nabrzeży!

Rozgrywka w Port Gdańsk składa się z serii tur graczy. W swojej turze rzucasz kośćmi, by określić akcje, jakie będziesz mógł wykonać. Dostępne akcje na kościach to: załadunek, ruch, rekrutacja.

Przed lub po wykonaniu akcji na kościach możesz także wykonać akcje dodatkowe:

• zrealizować jedno zlecenie,

• skorzystać jeden raz z panelu wymiany,

• obsłużyć jeden statek pasażerski.

Zdobywaj towary, zapełniaj magazyny Portu, realizując cenne zlecenia i wysyłaj pracowników do obsługi statków pasażerskich!

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.