inne recenzje

LEGO Bukiet kwiatów 10280 – recenzja

Wiek: 18+
Liczba elementów: 756
Czas składania: ok. godziny
Wydawca: LEGO
Tematyka: kwiaty, ozdoby

Współpraca reklamowa. Zestaw LEGO Bukiet kwiatów 10280 przekazała nam księgarnia TaniaKsiazka.pl.

LEGO Bukiet kwiatów 10280 - zbliżenie na jeden z kwiatków

Opinia:

Kasia:

Patrząc na pudełko zestawu LEGO Bukiet kwiatów 10280 obawiałam się trochę, że ułożone kwiaty będą miały bardzo smętne, przygaszone barwy. Dlatego też zdziwiłam się, że po otwarciu kartonu i wysypaniu zawartości, kolory wielu elementów okazały się żywe i wyraziste. Po raz pierwszy spotkałam się też z elementami o przechodzącym jeden w drugi kolorze. Bardzo interesująco ten efekt prezentuje się na liściach.

Złożenie całości bukietu zajęło mi koło godzinki, kolejne kwiatki szybko się materializowały w wazonie, więc składanie było satysfakcjonujące. Warto zwrócić uwagę, że główki niektórych kwiatów są stosunkowo ciężkie, ze względu na sporą liczbę budujących je klocków i z tego względu należy zaopatrzyć się w odpowiednio ciężki i stabilny wazon do ekspozycji.

W zestawie jest rozdzielacz do klocków – gdzie jak gdzie, ale podczas układania kwiatków nie spodziewałam się, że okaże się użyteczny. Tymczasem kilka źle połączonych elementów udowodniło mi, że się pomyliłam i na szczęście rozdzielacz oszczędził mi nadwyrężania paznokci. Błędów było na szczęście niewiele, bo instrukcja jest dobra – w paru miejscach wyraźnie rozrysowuje jakiego klocka użyć, a jakiego nie.

Podoba mi się, że kwiatki były dość różnorodne, więc budowanie nie było monotonne, bo w każdym ich typie zastosowano nieco odmienne rozwiązania. Za najmniej udany projekt uważam chyba lawendę, która wygląda fajnie, ale jest bardzo delikatna i łatwo się rozpada. Najmniej interesujące wizualnie są natomiast „zapychacze” w postaci krzaczków na patyku (dosłownie). Rozumiem, ich cel, czyli dodanie bukietowi objętości, ale same wyglądają bardzo biednie. Zdecydowanie najbardziej podobają mi się natomiast aster (fioletowy) i lwia paszcza (różowa) – są spore, mają ciekawe konstrukcje, przyjemnie się je składało, a przy tym prezentują się super – mają żywe barwy i fajnie odwzorowany wygląd.

Ocena Kasi: 👍

Ocena:

Kasia:

Zestaw LEGO Bukiet kwiatów 10280 poleciłabym w szczególności miłośnikom kwiatów szukającym niebanalnej, trwałej ozdoby do wazonu. Układanie to przyjemnie spędzona godzinka, a efektem jest estetyczny bukiet w ładnych kolorach (żywszych niż na pudełku!).

Wiktor:

Patrząc na złożony zestaw LEGO Bukiet kwiatów 10280 muszę przyznać, że na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na ilustracji pudełka. Kolory roślin są żywsze, a jaskrawe i barwne kwiatki ładnie komponują się z tymi nieco bardziej stonowanymi. W porównaniu do zestawu LEGO Bukiet z polnych kwiatów 10313 bardziej podobają mi się łodygi, na których widać kilka ładnych, sporych liści. Nie wiem jak się składało, ale efekt finalny jest jak najbardziej okej. I nie trzeba pamiętać, by je podlewać!

Plusy:

  • ładnie wygląda na półce
  • ładna kolorystyka
  • przyjemny proces składania
  • ładnie wyglądające dwukolorowe liście

Minusy:

  • nie wszystkie kwiatki są równie efektowne

Zestaw LEGO Bukiet kwiatów 10280 i inne klocki LEGO znajdziecie na stronie TaniaKsiazka.pl.

Klocki przekazała nam księgarnia:

One Comment

  • Kwiatek

    Tak, potwierdzam, że złożenie całości bukietu zajęło mi około godzinki, a kolejne kwiatki szybko się materializowały w wazonie, co sprawiło, że składanie było bardzo satysfakcjonujące. Warto zwrócić uwagę, że główki niektórych kwiatów są stosunkowo ciężkie, ze względu na sporą liczbę budujących je klocków. Z tego powodu zalecam zaopatrzenie się w odpowiednio ciężki i stabilny wazon do ekspozycji, aby bukiet prezentował się pięknie i bezpiecznie. Cały proces tworzenia bukietu był niesamowitą przyjemnością! 🌼🌸

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.