unboxingi,  wszystkie

Rzymianie do domu! (Trefl Joker Line) – unboxing

https://planszowkiwedwoje.pl/2015/07/rzymianie-do-domu-trefl-joker-line.html

Przed Wami unboxing drugiej niewielkiej gry z serii Trefl Joker Line. Tym razem ze zwierzęcych urodzin przenosimy się pod Wał Hadriana, który będziemy próbowali zburzyć za pomocą naszych kaledońskich wojowników. Rzymianie do domu! 😉

Liczba graczy: 1-4

Grę przekazało nam wydawnictwo Trefl.

 

 

O co w tym chodzi?


Każdy z graczy wciela się w dowódcę jednego z plemion, które wspólnymi siłami starają się obalić mur zbudowany przez Rzymian. By tego dokonać najpierw planują swoje ataki, a później – po rozdzieleniu obowiązków – atakują kolejne forty wzdłuż wału. Chwała i zasługi przypadają temu wodzowi, którego plemię zdobyło daną budowlę. Gra jest dość prosta i przede wszystkim krótka.


Pierwsze spojrzenie:

Pudełko ma rozmiary identyczne z tym od Ranczo Party, jest też równie solidnie wykonane. Różni się jedynie grafiką i kolorystyką. Ciemne tło i rysunek przedstawiający Kaledończyka atakującego  legionistę od razu kojarzą się z trochę poważniejszą grą niż Ranczo Party.

Wrażenia:

Rzymianie do domu! zawierają same karty, które podzielone zostały na cztery plemiona oraz forty i fortece składające się na mur. Dobrze że zdecydowano się na umieszczenie tekstu zdolności postaci na ich kartach. Zabrakło tego w przypadku innej gry z serii (Astro Jam), jednak tym razem błąd naprawiono. W grze znów mamy do czynienia z białymi ramkami kart, ale tym razem aż tak to nie boli – w każdej grze mamy do czynienia niemal z całą talią plemienia, więc ewentualne przybrudzenia nie powinny być problemem.

Ilustracje z przymrużeniem oka przedstawiają kaledońskich wojowników, są ładne i pasują do gry. Nie mogliśmy dojść do porozumienia co do nazw bohaterów i fragmentów muru. Te w zabawny (według mnie) i nie do końca trafiony (wg Kasi) sposób przedstawiają dostępne postacie i fortyfikacje. Mamy więc na przykład Axxa McVioleta (nazwisko od koloru plemienia), Svorda McReda czy FortUnę lub FortHecę. Oceńcie sami, czy Wam to odpowiada :).

Rzymianie do domu! nie mają ulotki z instrukcją, lecz normalną (tylko że małą) książeczkę. Wyjaśnia ona dokładnie umiejętności wojowników, zawiera też propozycje innych wariantów gry.

Plusy:

 • fajne wykonanie graficzne
 • solidne, kompaktowe pudełko
 • nazwy postaci…

Minusy:

 • … które nie podobają się Kasi


Zawartość pudełka i metryczka:

 • 54 karty
 • instrukcja

  ​Tytuł: Rzymianie do domu

  Autor gry: Eric B.Vogel

  Ilustracje: Francois Bruel

  Polskie wydanie: Fabryka Kart Trefl-Kraków

  Seria: Trefl Joker Line

  Wiek graczy: 10+

  Liczba graczy: 1-4

  Grę przekazało nam wydawnictwo Fabryka Kart Trefl-Kraków. Dziękujemy!

   

  http://www.trefl.krakow.pl/
  http://www.trefl.krakow.pl/

One Comment

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.