planszówkowe newsy,  wszystkie

Horror w Arkham: Gra karciana nowe LCG od Galakty!

https://planszowkiwedwoje.pl/2016/08/horror-w-arkham-gra-karciana-nowe-lcg.html

Przybywacie do miasteczka Arkham, chcąc rozwiązać tajemnicę, która zalęgła się w tym miejscu. To, co znajdziecie, przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania i sprawi, że już nigdy nie zaśniecie spokojnie. 

Horror w Arkham LCG pozwoli graczom przeżyć grozę na własnej skórze dzięki nowej mechanice, która kładzie nacisk na budowanie klimatu. To unikatowe doświadczenie, łączące w sobie najlepsze cechy gier karcianych i fabularnych. Cała gra zaprojektowana jest tak, aby gracze mogli jak najlepiej wczuć się w swoje postaci i razem z nimi przeżywać mrożące krew w żyłach przygody. 

Każdy badacz będzie wyróżniał się na tle innych swoimi cechami, zdolnościami i słabościami, dzięki czemu gra każdym z nich będzie bardzo osobistym doświadczeniem.

Każdy badacz posiada zestaw swoich kart, wokół których należy zbudować własną talię, przestrzegając kilku ograniczeń. Dzięki temu każda z postaci ma własną osobowość, na którą składają się określone słabości i atuty, ale jej wyposażenie może być inne w każdej przygodzie. Co więcej to nie karty decydują o dostępnych akcjach – pula czynności, które może wykonać badacz, jest zawsze stała, a karty są nieocenioną pomocą, wzmacniając cechy lub dając badaczom nowe narzędzia do wykorzystania. 

Wiele z kart graczy ma w lewym górnym rogu, pod kosztem, wydrukowane białe kropki. Im więcej kropek, tym wyższy jest poziom karty i tym lepsza jej zdolność i/lub niższy koszt. Zdobywane między przygodami punkty doświadczenia można wydawać na ulepszanie swoich kart. Dzięki temu gracze mają możliwość dostosowania rozwoju bohatera do własnego stylu gry i konkretnej roli w drużynie.

Horror w Arkham: Gra karciana to nowy sposób na przeżywanie tajemniczej grozy na własnej skórze. Tym razem jednak groza będzie jeszcze bliżej niż zwykle – za każdym rogiem czają się nowe potworności i tylko Wy jesteście odpowiedzialni za swoje działania. Zestaw podstawowy pozwala na stworzenie wielu różnorodnych talii, zawsze jednak zachowując specyfikę danych postaci. Wejdź do mrocznego i pełnego niebezpiecznych tajemnic Arkham i spróbuj rozwiązać zagadkę której skala jest… kosmiczna.

Więcej informacji w zapowiedzi na stronie wydawcy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.